Pijete mořskou vodu?

Pokud ne, pak vězte, že tento článek vás donutí se zamyslet nad tím, proč jste s mořskou vodou nezačali již dávno. V oblasti našeho zdraví se totiž jedná o všelék s doslova terapeutickými účinky. Pomáhá v boji s obezitou a gastroenteritidou, blahodárně působí na naši pleť a stará se o celkovou fyziologickou rovnováhu těla. Posiluje také imunitní systém a reguluje nerovnováhu hormonů.

Proč se zajímat o mořskou vodu? Existuje hned 78 důvodů

Mořská voda je vhodná při fyzické námaze, takže z ní vytěží jak sportovci, tak maminky po porodu. Pomůže také při nedostatku energie či soustředěnosti a napomáhá s optimalizací našeho organismu. Kromě toho se může pyšnit i královskou schopností harmonizovat obsah minerálů v našem těle. Ne všechna mořská voda však funguje stejně.

Pouze voda čerpaná z planktonových oblastí, která je mikrofiltrovaná za studena, zajistí, že vstřebáme všechny její živiny. Nulová kontaminace této tzv. mořské plazmy je pro efektivitu a vstřebatelnost minerálů zcela zásadní. Tento přírodní zázrak totiž obsahuje 78 organických minerálních látek a dalších živin, které by se jiným zacházením s vodou poškodily. Podává se v přiměřeném množství ve skleněných ampulích jako doplněk stravy.

Zázrak jménem mořská plazma

O jaké minerály a esenciální živiny se jedná? Mořská plazma obsahuje vitaminy, minerály a stopové prvky, aminokyseliny, mastné kyseliny a mnoho dalšího. Pro ilustraci lze zmínit např. zinek, vápník nebo hořčík. Ten má dopad na naše emoční rozpoložení, snižuje napětí a pocit úzkosti. Ocení jej tak kdokoliv pod psychickým nátlakem. Dále lze zmínit sodík a chlór, které hrají důležitou roli v procesu trávení.

Draslík působí na činnost srdce, fluór je zásadní pro zdraví zubů a kostí a selen působí jako antioxidant. Mohli bychom pokračovat dále, pravdou však je, že mořská plazma obsahuje všechny přírodní prvky periodické tabulky. Dávkuje se v ampulích individuálně dle stavu dané osoby. Za optimální lze považovat 1-6 ampulí denně, nejčastěji se však užívají 2 až 3 za den.