FAQ

Jaký je rozdíl mezi Hypertonic a Isotonic?

Hypertonic je koncentrovanější. Přesně tak, jak se načerpá v oceánu. Projde pouze studenou mikrofiltrací. Koncentrace minerálů v něm je vyšší než v těle. Užívá se především zpočátku mořské terapie pro stabilizaci hodnot minerálů v organismu. Většina lidí má z různých důvodů minerály v nerovnováze. Běžně se doporučuje vykonat alespoň 3 cykly užívání Hypertonického roztoku předtím, než se přejde na “udržovací” isotonic. Vzhledem k obecnému nedostatku minerálů v půdě a potažmo v potravinách, rychlému a náročnému životnímu stylu, stresu, fyzické námaze v zaměstnání nebo při sportu, není výjimkou dlouhodobé užívání hypertonické mořské plazmy. Jedinou výjímku tvoří osoby se sníženou funkčností ledvin, problémy s vysokým krevním tlakem a malé děti.

Isotonic je méně koncentrovaný. Mořská plazma načerpaná v oceánu je dle přísných podmínek ředěna pramenitou vodou s nízkým obsahem minerálů, aby nenarušovala jejich přirozený poměr. Koncentrací se rovná přirozené koncentraci minerálů v organismu. Také prochází studenou mikrofiltrací a veškeré postupy při výrobě jsou dodržovány přesně tak, jak postupoval René Quinton. Tento postup je velmi složitý neboť se nemůže použít mrtvá osmotická nebo destilovaná voda a už vůbec ne elektrolýza neboť by bylo nutné mořskou plazmu zahřát a to by ji poškodilo a zničilo živé látky v ní. Isotonická mořská plazma je vhodná pro všechny. Většinou se používá jako udržovací dávkování pro zachování stabilních minerálních hodnot v organismu.

Kdy pocítím efekt?

Uvádí se, že první známky účinky se pociťují po prvních 21 dnech užívání. Sportovci nebo lidé podstupující velkou fyzickou zátěž mohou účinky pociťovat rychleji a to především při regeneraci, svalových nebo šlachových zraněních. Nicméně se jedná o velmi individuální záležitost. Každý je jinak stavěný a každý má jiné podmínky a dodržuje jiný životní styl. K tělu je potřeba přistupovat holisticky a uvědomovat si jedinečnost každého z nás. U minerálů platí, že jejich doplnění a vyrovnání jejich hladiny v buňkách trvá poměrně dlouhou dobu. Buňky se musí nasytit a vyrovnat ztráty způsobené životním stylem a dalšími aspekty působícími na organismus. Je to veliká pomoc organismu při jeho vyrovnávání se s mnoha nemocemi a problémy. Bez minerálů a dalších významných výživových složek by to v podstatě bylo nemožné. Je nesmírně důležité dodávat tělu vstřebatelné-organické minerály a ještě více důležité je dodat minerály v přesných vzájemných poměrech. Jedině tak je tělo plně využije. Mořská plazma je skutečně, co se minerálů týče, grál mezi ostatními produkty a buňky ji velmi efektivně vstřebávají. Jedná se o zdravý přístup k životu a výživě.

Jak a kdy mořskou plazmu správně užívát?

Vhodná doba pro užívání je ráno a večer před spaním. Je to z toho důvodu, že je vhodné její užívání co nejvíce oddálit od příjmu potravy. Pro některé minerály jsou vhodné žaludeční kyseliny, které pomáhají při vstřebatelnosti. Pokud žaludek zaměstnáme potravou, žaludeční kyseliny se podílí na jejím trávení a celkový efekt vstřebatelnosti mořské plazmy se tak snižuje. Některé minerály snižují kyselost žaludku a proces trávení tak mohou narušit. Při užívání je vhodné mořskou plazmu chvíli podržet v ústech a teprve poté polknout. Dávkování je od 1 do 6 ampulí denně. To je opět individuální dle stavu dotyčné osoby. Nejčastěji se užívají 2-3 ampule denně.

Kde přesně se mořská plazma čerpá?

Čerpá se v planktonových oblastech v oceánech. Těchto míst je na planetě více, ale mořská plazma Quinton se čerpá v Biskajském zálivu, kde ji dříve čerpal i René Quinton. Výhodou těchto oblastí je, že jsou mimo pevninu, která je bohužel kvůli zemědělským technikám a pesticidům zdecimována a v půdě a následně v potravinách minerálů ubývá. Tato místa jsou v podstatě nedotčena, jsou to oblasti hojnosti, kde se vyskytuje mořský život ve větší míře než v jiných oblastech. Lidem se bohužel daří znečišťovat i oceány, ale planktonové oblasti zůstávají nedotčeny a to zejména díky regenerační schopnosti planktonu a oceánským proudům. Tyto oblasti dodávají 2/3 kyslíku pro celou planetu, působení fotosyntézy a potravního řetězce počínaje fytoplanktonem zajišťují zdroj vysoce vstřebatelných organických minerálů. Mořská plazma navíc prochází studenou mikrofiltrací a při výrobě jsou dodržovány nejpřísnější farmaceutické požadavky. Není náhoda, že složením mořská plazma téměř odpovídá složení krevní plazmy. René Quinton ji pojmenoval plodovou vodou lidstva.

Co je to studená mikrofiltrace?

Mořská plazma po jejím načerpání prochází studenou mikrofiltrací. Je to z toho důvodu, že pokud bychom ji tepelně sterilizovali, přišli bychom o mnoho prospěšných látek. Je totiž bohatá nejen na minerální látky, ale také organický uhlík což jsou aminokyseliny, vitamíny, řetězce DNA atd. Organický uhlík má pozitivní účinky na organismus a zahřátím by se nevratně poškodil . Zahříváním mořské vody také vznikají volné radikály, které mají vedlejší účinky a spíše dehydratují namísto hydratace. V neposední řadě zahříváním měníme energii vody, množství energie studené mořské vody je mnohonásobně vyšší nemluvě o tom, že voda má vysoké vibrace tam, kde může přirozeně vířit a to jsou právě planktonové oblasti. Tam voda nabírá svou živoucí sílu, nechceme ji tedy snižovat.

Produkty Quinton