Co je mořská plazma?

Mořská plazma obsahuje veškeré přírodní minerální látky důležité pro správné fungování organismu a podporu imunitního systému. Díky zdroji v planktonových oblastech se jedná o minerální látky, které jsou tělem velmi dobře vstřebatelné, což naše produkty činí unikátní.

Pozoruhodnou podobnost mezi mořskou vodou z planktonových oblastí a krevní plazmou objevil jako první francouzský bilolog René Quinton a dodnes je tzv. mořská plazma vyráběna laboratořemi Quinton dle jeho patentovaných postupů.

 

Co obsahuje jedna ampulka?

Všech 78 minerálních látek a stopových prvků, které tělo potřebuje ve vstřebatelné formě. Obsahuje také vitamíny, antioxidanty a mastné kyseliny. Udržuje optimální hodnotu pH v organismu a podporuje imunitní systém a regeneraci.

Quinton-ampulka

Benefity mořské plazmy

 

Regulace pH - Pomáhá regulovat správné pH organismu a vnitřního prostředí. Lepší trávení - Podporuje zdraví zažívacího ústrojí a reguluje fyziologické a střevní pH. Napomáhá spánkové regeneraci - Užitím isotonického roztoku se regenerace během spánku podpoří. Lepší metabolismus - Dodává všechny prvky nezbytné pro správnou výživu buněk a optimální metabolismus. Funkce DNA - Minimálně 64 minerálních látek a stopových prvků je potřeba ke správné funkci DNA.
Pomocník v jidelníčku - Pomáhá vstřebávání ostatních složek ze stravy. Zejména vitamínů a bílkovin. Urychluje regeneraci - Zvyšuje vstřebávání bílkovin a odbourává tvorbu laktátu ve svalech. Remineralizace organismu - Doplnění minerálů po fyzické námaze a sportu. Nahradí pocením ztracené elektrolyty. Výživa buněk - Quinton Isotonic harmonizuje hladinu minerálů v extracelulární tekutině pro naše buňky. Silná imunita - Podporuje lymfocyty a posiluje imunitní systém.

 

proc-doplnovat-minealy

Proč doplňovat minerální látky?

Jsou nezbytné pro správné fungování těla a zdraví buněk. Regulují látkovou výměnu, mají úlohu pro metabolismus, obnovu buněk, růst tkání a podporují nervový systém. Naše tělo si samo vyrobit minerální látky neumí. Je nutné mu je dodat co nejkvalitnější a především ve vstřebatelné formě.

Nejdůležitější je začít vyživováním buněk, neboť to jsou stavební kameny našeho organismu

 

 

Kojení a výživa při těhotenství

Quinton Isotonic je vhodný i pro těhotné a kojící maminky. V období těhotenství a růstu dítěte je zcela zásadní kvalitní výživa. Minerální látky jsou důležité pro zdravý růst dítěte a ve vyváženém množství a správné koncentraci v produktu Quinton Isotonic jsou zcela ideální a bezpečné.

kojeni-a-vyziva-pri-tehotenstvi-1536x1024

 

kvalitni-spanek-2-1536x1025

Kvalitní spánek

Mořská plazma v ampulích Quinton Isotonic dodá tělu před spaním minerální látky ve správné koncentraci pro klidný spánek. Podporuje regeneraci organismu během noci a celé tělo tak může načerpat síly.

 

Vhodné i pro starší osoby

Quinton Isotonic mohou užívat i starší osoby. Je to správná koncentrace, která nezatěžuje starší organismus. Vyváženou stravou a dostatkem minerálních látek a vitamínů se zvyšuje obranyschopnost a energie organismu. Mořská plazma zlepšuje metabolismus a chuť k jídlu.

kojeni-a-vyziva-pri-tehotenstvi-1536x1024

 

kvalitni-spanek-2-1536x1025

Lepší regenerace po sportu a námaze

Minerální látky podporují lepší regeneraci organismu a obnovu buněk. Umožňují lepší vstřebatelnost bílkovin, což má efekt na růst svalové hmoty a svalovou regenerci. Také odbourávají laktát uvolněný do svalů během sportu. Právě laktát z velké míry oslabuje výkon. Díky minerálním látkám se i lépe vstřebávají ostatní složky z potravy jako například vitamíny a bílkoviny.

Produkty Quinton

 

Uvolnění a ochrana dýchacích cest

Mořská plazma Quinton se vyrábí i ve spreji do nosu. Oproti běžným produktům, které můžete znát z lékáren, prochází daleko šetrnějším zpracováním. Běžné spreje do nosu podstupují sterilizaci teplem, čímž dochází k poškození minerálních látek a vzniku volných radikálů. Spreje Quinton podstupují studenou mikrofiltraci a obsahují nepoškozené minerální látky pro lepší vyživení sliznic. Vhodné při alergiích, rýmě a mechanické ochraně dutin před viry v období respiračních onemocnění.

kojeni-a-vyziva-pri-tehotenstvi-1536x1024

 

kvalitni-spanek-2-1536x1025

Ochrana a vyživení pokožky

Mořská plazma se dá užívat i ve spreji na pokožku. Přirozeně ji vyživuje a chrání. Pokožka je ochranná bariéra těla a její vyživení ve formě spreje má vliv na její pružnost a zdraví. Vhodné po opalování, po odličování pro lepší hydrataci, na ekzémy a také pro rychlejší hojení popálenin a poranění

Podobnost chemického složení mořské plazmy a vnitřního prostředí objevil v roce 1897 francouzský fyziolog a biolog...

kvalitni-spanek-2-1536x1025

René Quinton.

 

kvalitni-spanek-2-1536x1025

Synergický efekt minerálních látek

Není to pouze o doplnění minerálních látek, ale především o komplexnosti. Jinými slovy, nestačí doplnit pouze některé majoritní prvky, ale je potřeba doplnit celé spektrum všech prvků, i těch, které jsou přítomny v malém množství. Veškeré prvky se totiž navzájem ovlivňují (tzv. synergický efekt) a pokud doplníme celé spektrum v přesných poměrech, projeví se to na vstřebatelnosti a efektivitě. Mořská plazma obsahuje 78 vyvážených a vstřebatelných prvků. Jsou to veškeré přírodní prvky, které můžeme označit jako minerální látky.

Produkty Quinton

 

Harmonizace vnitřního prostředí

Náš fyzický a psychický stav je závislý na stavu našeho vnitřního prostředí organismu. Pokud je zanedbáváno, jsme náchylní k nemocem, alergiím, únavě, depresím atd. Při udržování našeho vnitřního prostředí se tělo daleko lépe brání nemocem a negativním vlivům. Mořská plazma dodává buňkám přesně to, co potřebují k udržení optimálního prostředí.

kojeni-a-vyziva-pri-tehotenstvi-1536x1024

 

Jedná se o běžnou mořskou vodu?

Zde je důležité vyvrátit mnoho omylů, které kolem mořské vody panují a mnoho výrobců toho zneužívá. Podstatné je totiž místo, kde se čerpá, čistota, využitelnost obsažených minerálních látek a forma zpracování. Produkty Quinton jsou ze všech těchto pohledů zcela unikátní a jakékoliv připodobňování konkurenčních výrobků k produktům Quinton je velmi zavádějící. Bohužel to mnoho výrobců zneužívá, neboť Laboratoře Quinton jako jediné následují přímé patentované postupy (PDF) otce terapie mořskou vodou Reného Quintona, jehož jméno se díky tomu často skloňuje. viz. dále v textu.

Rozdíl mezi mořskou plazmou a běžnou mořskou vodou
Je to především zdroj v planktonových oblastech. Běžná mořská voda neobsahuje vstřebatelné (biodostupné) prvky. Může v ní být rozpuštěno mnoho minerálů, ale pokud nejsou transformovány planktonem, zůstávají v anorganické, a tedy tělem téměř nevyužitelné formě. Mořská plazma Quinton díky svému původu v planktonových oblastech obsahuje veškeré prvky ve vstřebatelné formě. Fytoplankton, zooplankton a fotosyntéza v tomto hrají nezastupitelnou roli.

Čistota, sterilita a bezpečnost
Dalším rozdílem je samozřejmě čistota vody a sterilita výsledného produktu. Mořská plazma Quinton vlastní certifikáty výrobní kvality, je vyráběna v laboratořích za farmaceutických podmínek, je odebírána z planktonových vírů v chráněných oblastech, není zahřívána ani ozařována UV světlem a neobsahuje mikroplasty, podstupuje studenou mikrofiltraci a více než 100 testů kvality a nezávadnosti. Je balena ve sterilních skleněných ampulích. Laboratoře Quinton jako jediné na světě vlastní patent (PDF) na výrobní protokol Reného Quintona.

 

Minerální voda vs. mořská plazma

Minerální vody sice obsahují minerální látky, bohužel ale s velmi malou vstřebatelností a využitelností v organismu. Mnohdy se užívají při střevních potížích a zácpách, neboť tělo se hůře vstřebatelných látek zbavuje, a tak uvolňuje zažívání. Ve většině případů obsahují minerální vody pouze některé majoritní prvky a pár stopových. Stejně tak běžná mořská voda obsahuje hůře vstřebatelné prvky v anorganické formě. Taková voda je efektivní podobně jako voda minerální a využívá se zejména na vaření díky kvalitnímu zdroji soli, ale nikoli na plnohodnotné vyživení organismu minerálními látkami. Oproti tomu mořská plazma Quinton obsahuje vstřebatelné prvky díky planktonovým oblastem, ze kterých se čerpá.

Laboratoře Quinton zaručují přísný technologický režim a nejvyšší kvalitu, stejně jako úplné dodržování pravidel stanovených René Quintonem.

Ampule s modrým nápisem Quinton se v současné době prodávají téměř ve všech zemích Evropské unie, v Americe i v Asii.

 

Produkty Quinton