Nejlepší probiotika? S mořskou vodou!

Střevní prostředí má velký vliv na lidské zdraví. Obsahuje velkou řadu nejrůznějších bakterií, z nichž část je tělu přátelská a část je potencionálně patogenní. Aby střeva a celý organismus dobře fungoval, musí být obě složky v optimální rovnováze. Ale občas tuto rovnováhu něco naruší, a to může mít vliv na nejrůznější zdravotní problémy. Jak si zajistit zdravou střevní mikroflóru? Třeba užíváním vhodných probiotik.

Co jsou to probiotika

Probiotika jsou mikroorganismy, které jsou součástí živého organismu. V lidském těle jsou nejčastěji v oblasti tlustého střeva, kde pomáhají rozkládat potravu a z ní získávat tělu prospěšné živiny. Současně tak udržují dobrý stav střev, posilují imunitní systém, zažívání a vše, co s tím souvisí. Správné množství probiotik tak navozuje právě žádanou rovnováhu.

Co může střevní mikroflóru narušit?

Větší množství nepřátelských bakterií ve střevech mají nejčastěji na svědomí nejrůznější příčiny. Kromě nezdravého životního stylu je obvyklým důvodem užívání antibiotik. Antibiotika mají totiž opačný efekt než probiotika. Jejich cílem je ničit bakterie, které způsobují infekci, přitom ale dochází k eliminaci i dobrých bakterií, které je pak třeba v těle znovu obnovit.

Jaké jsou druhy probiotik?

Probiotika obecně jsou celá směs různých bakterií. Mezi nejvíce známé pak patří:

  • laktobacily, které jsou obsaženy v jogurtech, kefírech, sýrech a dalších mléčných výrobcích,
  • bifidobakterie, které také vznikají mléčným kvašením a mají velký vliv na imunitu.

Kdy probiotika užívat?

Probiotika vám může doporučit užívat váš lékař právě ve chvíli, kdy vám předepíše antibiotika. Jsou ale vhodné jako doplňková nebo preventivní léčba například při průjmech nebo zácpě, při kvasinkových infekcích, alergiích a ekzémech, při stresu i nedostatku spánku.

Která probiotika volit?

Kvalitním biologickým prostředkem, který udržuje, obnovuje nebo upravuje střevní mikroflóru je Quinton Probiotic Digest Health. Jedná se o první probiotikum s mořskou vodou. Tento inovativní prostředek se skládá ze dvou částí. První je 800 mg probiotik a druhou je 25 ml izotinecké mořské vody Quinton. Celý produkt je výsledkem nových technologií a vědeckých studií.

pribiotics

Proč kombinovat probiotika s mořskou vodou?

Priobiotiky v Quinton Medical Probiotic Digest Health jsou lactobacillus rhamnosus, které jsou běžným obyvatelem střev lidí i zvířat a kluyveromyces marxianus, což je kvasinka nové generace probiotik. Zachování jejich funkčnosti, růst, stabilizaci a rychlou kolonizaci střev pak napomáhá zajistit právě mořská voda. Ale ne jen tak obyčejná. Jedná se o vodu izotonickou, která obsahuje významné chloridy podporující trávící procesy. Pro celý trávící trakt je pak vysokým a naprosto přirozeným zdravotním přínosem.

Koupit můžete zde: https://www.quinton.cz/probiotika/