Mořská voda VS. Mořská plazma

Není mořská voda jako mořská voda, zejména co se týká vstřebatelnosti a využitelnosti minerálních látek. Blahodárný vliv mořské vody je lidstvu znám po staletí. Ať už to jsou mořské lázně, thalassoterapie, dýchání mořského vzduchu, peeling mořskou solí, mořské koupele atd. Pokud ale chceme tělo kvalitně vyživovat minerálními látkami a dalšími esenciálními živinami, musíme mu je poskytnou ve vstřebatelné formě a v tom případě musíme sledovat zdroj mořské vody a v tom hraje významnou roli plankton. Již jste slyšeli o tzv. mořské plazmě?

Vstřebatelné minerální látky a plankton – zásadní objev Reného Quintona

Francouzský biolog René Quinton začal zkoumat planktonové oblasti. V oceánech se vyskytují tyto shluky vířícího planktonu. Jsou to obrovské masy vody s fytoplanktonem a zooplanktonem plné života. Díky působení fotosyntézy na rostlinky na hladině (fytoplankton) a potravního řetězce startujícího u zooplanktonu, se tímto procesem přemění rozpuštěné anorganické látky ve vodě na zcela využitelnou a vstřebatelnou formu pro naše buňky. Tento objev společně s chladnou mikrofiltrací byl zcela zásadní pro využitelnost mořské vody z planktonových oblastí, kterou René Quinton označil názvem mořská plazma a označil ji za plodovou vodu života. Zdroj v planktonových oblastech a zacházení s mořskou vodou v chladu a bez jakékoli kontaminace, je zcela zásadní pro efektivitu a využitelnost v organismu výsledkem je 78 vstřebatelných a tělem využitelných minerálních látek a dalších esenciálních živin v synergickém efektu pro podporu zdravého organismu.

Na co si tedy dát pozor při výběru vhodného minerálního doplňku?

Mořská voda skutečně obsahuje veškeré přírodní minerální látky. Nevýhodou je, že stejně tak jako v minerálních vodách, tyto látky jsou ve vodě rozpuštěny v anorganické formě, tedy v takovém stavu, které tělo nedokáže zcela vstřebat a využít. Většinu těchto anorganických minerálních látek tělo vyloučí, proto se některé minerální vody používají například při zácpách nebo střevních potížích. Pokud, ale chceme tělo mineralizovat tak, aby minerální látky zcela vstřebalo a využilo, musíme hledat zdroj v co nejvíce vstřebatelné formě, nestačí jet na nejbližší pláž nebo na náhodné místo v oceánu. Důležité také je vodu nezahřívat a neozařovat UV filtry. Důvodem je to, že mořská voda obsahuje organický uhlík což jsou aminokyseliny, vitamíny, řetězce DNA atd. dnes víme, že organický uhlík má pozitivní účinky, takže ho nechceme poškodit zahřátím. Důležitá je tedy mikrofiltrace za studena, která zabrání vzniku volných radikálů a zajistí čistotu produktu.

Vnitřní oceán = extracelulární tekutina

Lidské tělo je z velké části tvořeno vodou, ale to, že je to v podstatě mořská voda to nám uniká. Ačkoli víme, že naše slzy jsou slané, mnohdy nás nenapadne proč. Je to proto, že extracelulární tekutiny v organismu v sobě nesou rozpuštěné látky, kterými zásobují vyživují buňky, jsou to zejména minerální látky. Pocením – fyzickou nebo psychickou zátěží, nemocí, stresem, špatným životním stylem a nevyváženou stravou, ztrácíme z těla mnoho minerálních látek, které je třeba doplnit neboť mají v těle nezastupitelnou funkci. Mořská plazma se jeví jako nejvhodnější a nejpřirozenější způsob jak tohoto docílit a to je ověřeno více než 100 lety klinické praxe. Výsledkem je sterilní přirodní produkt mořské plazmy Quinton v ampulkách pro dodání vysoce vstřebatelných minerálních látek na buněčnou úroveň Quinton Hypertonic a Quinton Isotonic