Kolik minerálů je v mořské vodě?

Prozkoumáme periodickou soustavu prvků, která nám pomůže pochopit tuto otázku. Uvidíte, že neexistuje jednoduchá odpověď, jak by se mohlo zdát, a že každá společnost, která tvrdí, že jejich mořská voda obsahuje 92 minerálů neví o čem mluví.

Periodická tabulka je uspořádání 92 přírodních prvků (od vodíku po uran) plus dalších 20 umělých prvků, které byly přidány koncem 20. století (prvek 112 – kopernicium není zobrazen).

Krátký KURZ

Navzdory běžně propagovanému tvrzení, že doplňky z mořské vody obsahují 92 minerálů, je to nesprávné prohlášení a odráží omezené chápání chemické vědy. V žádné mořské vodě není 92 minerálů. Mnoho prvků v mořské vodě správně nejsou “minerály”, ale je běžným zvykem je takto označovat. “Chemické prvky” je správné a přednostní označení (viz. výňatek níže).

“Minerální (anorganické) látky potřebné pro výživu živočichů jsou v podstatě chemické prvky, které přijímají heterotrofní organismy ve stravě. Do této skupiny nepatří chemické prvky obsažené v organických látkách; uhlík, vodík, dusík a kyslík.

Chemické prvky potřebují živočichové pro svoji výživu ve větším (hmotnostní prvky) nebo v malém množství (stopové prvky) ” Wikipedia.

Existuje 92 přírodních prvků ve vesmíru (vzniklé během velkého třesku). V rané geologické historii Země (asi před 4000000000lety) většina z těchto přírodních prvků existovala v prvotním oceánu a byly nezbytné ke vzniku buněčného života a téměř 3 miliardám let evoluce. Dnešní biochemici souhlasí s tím, že tyto stejné prvky mají velkou roli v lidské fyziologii.
Z těchto 92 přírodních prvků je 6 “inertních plynů” Helium, Neon, Argon, Krypton, Xenon a Radon, které nemají výživový význam a rozhodně nejsou minerály!
Čtyřmi nejvíce převládajícími prvky v našem těle jsou kyslík, uhlík, vodík a dusík plus 2 vysoce reaktivní prvky, chlor a fluor, které nejsou považovány za minerály a budeme na ně odkazovat jako na “základní prvky” abychom je kategorizovali.
Šest prvků – draslík, sodík, vápník, fosfor, hořčík a síra jsou běžně označovány jako “makro minerály”, protože obvykle je vyžadováno více než 200 mg / den od každého z nich. Tyto jsou nyní také zahrnuty do kategorie “výživové prvky”.
Největší kategorie zahrnuje 72 “stopových minerálů” (lépe označováno jako “stopových prvků”): hliník, arsen, bor, kadmium, chrom, kobalt, měď, germanium, jód, železo, mangan, molybden, nikl, selen, křemík , cín, titan, wolfram, vanad, zinek, atd. (ne všechny jsou uvedeny).
Abychom situaci ještě více zkomplikovali, nyní máme jen 90 detekovatelných přírodních prvků z původních 92 kdy Země vznikla před asi 5 miliardami let.

Technecium (43) a Promethium (61) se už dávno rozpadly a již neexistují na Zemi a nemohou tak být zahrnuty. Nicméně, tyto dva prvky existují na hvězdách.

Takže kam nás to směřuje? Pojďme sledovat stopu z “92” minerálů, běžně, ale chybně označovaných v mořské vodě ke skutečnému počtu prvků periodické tabulky, které lze detekovat pomocí pokročilé laboratorní analýzy a jaké mohou být označeny jako “minerály”.

KROK 1: Začínáme s 92 přírodními prvky a odečteme Technecium a Promethium (které se rozložilo a na Zemi přestalo existovat), máme tedy 90 přírodních prvků.

KROK 2: Odečteme 6 neminerálních inertních plynů a zbývá 84 přírodních prvků u kterých je známo, že existují v oceánské a mořské vodě.

KROK 3: Odečtěte 6 neminerálních primárních prvků a zbývá 78 přírodních prvků, které splňují podmínky makro minerálních látek a stopových prvků.

Závěr: 78 makro-minerálů a stopových minerálů, může být prokázáno, že existují v oceánské a mořské vodě za použití kombinace nejlepších technik laboratorní analýzy. Žádná společnost zabývající se oceánskou mořskou vodou nemůže vědecky potvrdit více než 78 minerálů v jejich produktech.

Mořská plazma Quinton

Laboratoires Quinton čerpají svou mořskou plazmu v konkrétních planktonových zónách v Atlantickém oceánu. Tyto masivní planktonové květy, nejenže jsou schopny produkovat 2/3 kyslíku pro planetu, ale fungují jako obří biologické reaktory, které generují složité organické molekuly, které zahrnují:

Vitaminy, karotenoidy, mastné kyseliny, polypeptidy, organické kyseliny, enzymy

RNA a DNA, polysacharidy, kyseliny hyaluronové, polyfenoly, chlorofyl.

Přírodní antibiotika a antimykotika …

Proč je Quinton mořská plazma přirozeně bez nečistot?

Laboratoře Quinton čerpají mořskou plazmu z planktonových zón v Atlantiku, které jsou ještě nedotčenější, než na otevřeném moři. Tyto masivní samo-čistící zóny jsou jako obrovské biologické továrny, které jsou schopny eliminovat přírodní a umělé znečištění toxiny pomocí komplexních biologických procesů. Planktonové květy jsou nejen ochránci čistoty oceánu, ale jsou také zodpovědné za generování více než poloviny kyslíku, který dýcháme. Originální Quinton mořská plazma se sklízí z hloubky 30m uvnitř jednoho z těchto mezinárodně chráněných planktonových květů. Okamžitě je uchována v chladu do 4 stupňů Celsia, aby mohly být zachovány “živé kvality” a následně je farmaceuticky mikrofiltrována před tím, než je uzavřena ve speciálních skleněných ampulích což ji zajistí nejlepší uchování organické vitality.
ZÁVĚR

“Quinton může být užíván prakticky kýmkoli na denní bázi po celý život v rámci uchování dobrého zdravotního stavu bez rizika vystavování se vnějším vlivům”