Hydratace pokožky mořskou vodou

Mořská voda jako účinná látka udržuje pokožku správně hydratovanou a významně zlepšuje její biomechanické vlastnosti. Když se nanese na pokožku, pomáhá udržet hydrominerální homeostázu. Kůže je metabolicky aktivní orgán a voda je naprosto nezbytná pro zachování její pružnosti a důležité bariérové funkce.

Pokožka zůstává vlhká díky vodě, která pochází z nejhlubších vrstev pokožky (Transepidermální vody) a vody z potních žláz. Různé faktory mohou vést ke zvýšení ztrát transpidermální vody, jako je nepoužívání hydratačních krémů nebo jiných látek, které zadržují vodu, příliš suchý vzduch, nebo poškozená funkce kožní bariéry. Pokud jsou ztráty vyšší než 10%, kůže vysychá, stává se křehčí, hrubá, matná a náchylnější k různým kožním onemocněním. Nedostatek vody také způsobuje výraznější vrásky.

“Hydratace kůže je podmíněna rovnováhou mezi difuzí a odpařováním, správnou hydratací a vazebné kapacity “svrchní vrstvy” pokožky stratum corneum. Jakákoli abnormální transepidermální ztráta vody způsobuje dermatózu a šupinatění kůže, “říká Juan Alberola, ředitel technického oddělení laboratoří Quinton.

V souladu s tím farmaceutické laboratoře Quinton doporučují používat na kůži ,a to zejména v létě, hydratační sprej Quinton Dermo Action. Je vhodný pro všechny typy kůže. Za studena mikrofiltrovaná mořská plazma – silný kožní kondicionér, který pomáhá udržovat pleť ve zdravé kondici. Doporučuje se pro všechny kožní problémy, které potřebují přírodní, vyváženou hydrataci: po opalování, jako podklad pro make-up, po odstranění make-upu, jako denní hygiena pokožky před použitím jiných kosmetických přípravků a také jako pleťová voda.