Nová studie: Mořská plazma je ideálním potravinovým doplňkem při boji s nadváhou

Sdílet tento článek

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on skype

Oddělení biotechnologie na Univerzitě Daegu (Jižní Korea) zjistilo spojitost v konzumaci mořské plazmy a snižováním množství krevního cukru.

Až dosud, byla spotřeba za studena mikrofiltrované mořské plazmy doporučována jako kompenzace nedostatku  minerálů, jako je zejména hořčík, draslík a vápník, jelikož jich v potravinách, které jíme, obvykle není dostatek. V tomto případě je mořská plazma konsolidována jako doplněk stravy pro všechny druhy profilů. Dr. Hwang a jeho tým výzkumníků z oddělení biotechnologie v Daegu University uspořádal výzkumnou studii na využití mořské vody v boji proti obezitě a diabetu.

Tato studie prokázala, že po 84 dnech konzumování doplňků stravy založených na bázi mořské plazmy klesla hmotnost o 7%, hladina cukru v krvi se snížila o 35%, a rovněž se zlepšila glukózová tolerance. To znamená, že je mořská plazma zvláště vhodná pro osoby s obezitou a diabetem. Studie prokázala, že mořská plazma má multifaktoriální účinek na metabolismus cukrů a tuků.

V souladu s tím, mnozí odborníci na výživu již doporučují mořskou plazmu v dietách jako doplněk stravy, ale samozřejmě je kladen důraz na to, aby prošla studenou mikrofiltrací a bylo v ní zachováno komplektní spektrum minerálů a původní vlastnosti – to vše mořská plazma Quinton splňuje.  Juan Alberola, farmaceutický ředitel laboratoří Quinton, vysvětluje: “Jako doplněk stravy, mořská plazma dodává vhodné a vyvážené množství organických stopových prvků, které jsou nezbytné pro správnou výživu buněk a je základem pro optimální metabolismus “. Na trhu jsou nabízeny dva formáty mořské plazmy, které mají různé úrovně koncentrace: Quinton Hypertonic a Quinton Isotonic – ten se zředí pramenitou vodou a je určen k pravidelnému udržovacímu dávkování jako základní doplněk stravy. Hypertonický formát by měl být užíván v průběhu prvních několika počátečních měsíců nebo při větším minerálním nedostatku a při větší fyzické námaze s průměrem tří ampulí denně.

Odborníci se shodují, že mořská voda by měla být užívána pouze jako dietní doplněk a neměla by nikdy nahrazovat jakýkoliv druh potravin. Je proto ideální součástí zdravého životního stylu spolu s pravidelným cvičením, jezením ovoce, zeleniny, luštěnin a pitím minerální vody.

Ačkoli studie vyzdvihuje výhody mořské plazmy pro zlepšení glukózové tolerance, lidé s diabetem by se měli poradit se svým lékařem před tím, než jej zahrnou do své běžné stravy.

Další informace: www.quinton.cz

* “Anti-obesity and Anti-diabetic Effects of Deep Sea Water on ob/ob Mice”, published in the Marine Biotechnology Journal by the Department of Biotechnology at Daegu University (South Korea). http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19083059

Více z aktualit

Sociální sítě

Aktuální zpravodaj

Dostávejte novinky a výhodné nabídky jako první!

Žádný spam, pouze nové články a informace o produktech Quinton Laboratoires.

15585

Připravujeme pro Vás dárek!

Budete první kdo ho získá?

15585

Děkujeme! 

Poslali jsme Vám odkaz na potvrzení emailu.

Zavřít

VYUŽIJTE SLEVU 600Kč NA VÝHODNÝ BALÍČEK

Zavřít
00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds
Scroll to Top

Vítejte zpět